Salon Naďa

Objevte
skutečnou
krásu

Masáže

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie. Je to činnost, kterou zvířata i lidé dělají téměř instinktivně, chtějí-li poskytnout útěchu a zmírnit bolest.


Medová detoxikační masáž

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou“ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pohybem ruky doslova vysávány.

Aplikováním medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech. Jako u ostatních přírodních léčení, může nejprve dojít ke zhoršení stavu, které je třeba hodnotit jako příznivé znamení, že tělo začíná vylučovat staré jedy a nečistoty.

Masáž lávovými kameny

Masáž horkými lávovými kameny dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxace. Lávové kameny výborně akumulují teplo, dochází tak k regeneraci tkání. Kameny předávají, mimo naakumulovaného tepla, velmi silnou energetickou vibraci a ovlivňují tak meridiány - energetické cesty vedoucí od konečků prstů až k našim vnitřním orgánům. Vyrovnávají energii v těle, prohřívají ho, a tím napomáhají detoxikaci organismu. Teplo kamenů se Vám rozlije po celém těle a celkově Vás uvolní.

Dopřejte si luxusní relaxaci celého těla. Vůně esenciálních olejů zklidní mysl a sálající teplo z vulkanických kamenů Vám dovolí zapomenout na starosti všedního dne. Prohřáté svaly jsou uvolněny, rytmické hmaty tak navodí absolutní klid a harmonii.

Čokoládová masáž

Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2 000 lety. Tehdy se vědělo že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Dnes již víme, čím je to způsobeno. Čokoláda obsahuje mnoho užitečných prvků pro lidský organismus. Po čokoládové masáži se člověk cítí svěže a uvolněně. Čokoláda zajistí skvělý vzhled a péči o pokožku, pokožka bude svěží a krásná, svaly uvolněné a odpočaté. Vůně čokolády bude jen třešničkou na dortu.

Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů. Je harmonizující a jemně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu a uvolňovat endorfíny a serotonin, zdroje štěstí. Díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxydanty. Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek.

Anticelulitidová masáž

Anticelulitidová ozonová masáž se provádí postupem kde dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury. Ovlivňuje se hluboký krevní a lymfatický systém. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a dochází poté k lepšímu vstřebávání tuků. Aktivují se hluboké svalové struktury a rozrušují tukové tkáně. Masáží se ovlivńují hluboké i povrchové kapiláry a svaly, tím dochází k výborné regeneraci a relaxaci, vyhlazování kůže, rozrušování tukových buněk, strií, prasklinek a především celulitidy.

Dornova metoda, masáž páteře dle Rudolfa Breusse

Dornova metoda je optimální pokud k nám přicházejí zákazníci s problémy pohybového aparátu - je to šetrná ale zároveň velmi efektivní metoda. Jedná se o jemnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně zbavuje fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění.

Reflexní masáž

Teto terapie je založená na reflexních bodech na chodidlech nebo na zádech, které odpovídají daným orgánům našeho těla. Každý reflexní bod je zakončením reflexní (nervové) dráhy, která začíná například v mozku, prochází danými orgány a končí na našem chodidle. Reflexní terapie pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Zkušený terapeut díky této metodě rozpozná příčiny zdravotních problémů.

Rekondiční a sportovní masáž

Rekondiční metoda je určena ke zlepšení zdravotního stavu, k posílení organismu zanedbaného nedostatkem pohybové činnosti i dalšími zdravotně negativními vlivy. Náprava je možná skloubením vhodné sportovní činnosti s masáží, která je vydatnější – tvrdší než ostatní typy masáží. Sportovní masáž slouží k připravení sportovce na podání maximálního výkonu. Provádí se nedlouho před startem.