Salon Naďa

Objevte
skutečnou
krásu

Lymfodrenáž

Dokonalá funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin - toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

Nadměrná zátěž lymfatického systému se většinou nejprve projeví únavou nohou, otékáním kotníků a to hlavně večer a po námaze. Později se objeví otoky v břiše, otoky očních víček, mízních uzlin, dechové potíže bez zřejmé příčiny, sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a posléze únavou celého těla. Pokud selhávají transportní a filtrační schopnosti lymfy, organismus je zatěžován působením škodlivých látek, které měly být z těla vyloučeny.

Pakliže lymfatický systém nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitidě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je speciální hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží- tzv. povrchový mízní systém (v končetinách transportuje 80% lymfy). Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulzních mechanismů lymfatického systému.

Jde o zcela odlišnou techniku oproti klasické masáži, která řeší jinou problematiku a je zaměřena na ovlivnění hlouběji uložených struktur (svalů, šlach a fascií), působí větší silou a zvyšuje prokrvení.

Manuální lymfodrenáž se provádí malým tlakem, pomalým tempem a jemnou hmatovou technikou, která je velmi příjemná. Nemůže způsobit žádné bolestivé pocity, nesmí zvýšit prokrvení ošetřovaných partií. Nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje. Postup drenáže je nutno znát a bezpodmínečně respektovat! Předpokladem smysluplného a bezpečného provádění této metody je znalost anatomie a funkce lymfatického systému, zejména stavby lymfatických cév a průběhu lymfatického řečiště!


LYMFIT - přístrojová masáž

Lymfit je komplexní zdravotní program. Cílem je normalizace metabolismu, který je klíčem k úspěšnému hubnutí z dlouhodobým efektem a celkově zlepšení zdravotního stavu. Lymfit zrychluje metabolismus pomocí tlakové masáže, ozařování infračerveným spektrem elektro-magnetického vlnění a nízkofrekvenčními elektrickými impulsy.

Rehabilitační, regenerační i relaxační působení infračerveného záření spočívá v pronikání paprsků do tkáně lidského organismu, kde blahodárně působí na správné prokrvení a také na jeho regeneraci. Tlaková masáž probíhá silnou tlakovou vlnou, zprůchodní lymfatické cévy a pomáhá odtoku toxických látek zadržených v těle. Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy.

Lymfatická masáž je nejen účelná, ale navíc příjemná a relaxační. Je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pomáhá také rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice a sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.